Ženský klub Egypťanka

Články, rady, inspirace a doporučení na téma "Život s Egypťanem (a Muslimem)".

Oficiální sňatek

V Egyptě existují dva druhy sňatků: 1) Orfi sňatek, který se využívá v několika případech. Přiblížím vám, k čemu vlastně tento sňatek v Egyptě slouží. U orfi vždy platí, že je platný pouze v Egyptě a v ČR ani v Egyptě nemá žádnou velkou právní váhu. 2) Oficiální sňatek, který není jednoduché podstoupit. Zde najdete praktický a přesný návod, co vše musíte mít připravené k tomu, abyste se mohly v Egyptě oficiálně vdát. Pokračování v členské sekci.

Orfi sňatek

Orfi sňatek se využívá v několika případech. Přiblížím vám, k čemu vlastně tento sňatek v Egyptě slouží. U orfi vždy platí, že je platný pouze v Egyptě a ani tady nemá žádnou velkou právní váhu. Jedná se spíše jen o jakési potvrzení, že je spolu pár ve vztahu. Obrázek, který zobrazuje orfi sňatek, je tak trochu sarkastický, v tom druhu sňatku žádnou přílišnou romantiku nehledejte, spíš naopak... Pokračování v členské sekci.

Pobyt partnera v ČR

Pokud chce váš partner Egypťan navštívit Českou republiku, má v zásadě pouze dvě možnosti, jak se pokusit získat vízum do Schengenského prostoru. Pokud je vaším partnerem, můžete mu vyřídit tzv. "Pozvání" a nebo může požádat o krátkodobé vízum jako váš manžel. Ani v jednom případě vám ale nikdo nezaručí, že opravdu vízum dostane. Nicméně jako váš zákonitý manžel má větší šanci a na vízum dokonce i právní nárok. Pokračování v členské sekci.

Dvojí státní občanství

Nová právní úprava na úseku státního občanství, tj. zákon č. 186/2013 o státním občanství České republiky a o změně některých zákonů (zákon o státním občanství České republiky), přináší od 1.1.2014 následující základní změny. Pokračování v členské sekci.

Účelové manželství

Pocit bezmoci je asi nejhorší, co se během celého procesu děje. Zde uvádím několik faktů, které se pravděpodobně nikde nedočtete a které jsou velmi podstatné k pochopení toho co je a co není účelové manželství a na co máte vy a váš manžel právo. Tento dokument vám může ušetřit opravdu hodně peněz a energie. Více informací v členské sekci.

Pohovory

Informace získané při pohovoru se žadatelem o vízum (rodinným příslušníkem) a občanem EU/ČR mají pro samotné rozhodnutí o udělení/neudělení víza značný, ne-li přímo zásadní význam. Z důvodu významu tohoto důkazního prostředku je proto třeba dbát na určité formální náležitosti... za mě je to nutná povinnost na kterou se můžete aspoň trochu připravit... vezměte to jako hru a povídejte si, povídejte si a povídejte si... Pokračování a důležité informace najdete v členské sekci.

Formuláře ke stažení/zdarma

Zde najdete formuláře, které jsou volně ke stažení na internetu, ale tady je máte přehledně a na jednom místě. Postupně budu přidávat i další. Pokračování v členské sekci, přístupné i v sekci zdarma.

TO DO LIST/svatba

Zde najdete souhrn kroků, které musíte udělat v celém procesu sňatku v Egyptě. Můžete si je odškrtávat přímo na stránce a být si tak jistá, že jste na nic nezapomněla, případně si znovu přečíst více podrobností o každém kroku. Více informací najdete v placené členské sekci.

Ještě nejsi členkou? S chutí do toho, tohle se vyplatí 😉

  • Vyplň formulář a registruj se zdarma do Klubu Egypťanka.
  • Po registraci ti přijdou na uvedený email přihlašovací údaje a ty můžeš číst články blogu a taky si stáhnout zdarma některé formuláře.
  • Pokud tě Klub zaujme, stačí si zaplatit vstup a čerpat veškeré informace.

Těším se na tebe v členské sekci! 😉
Chceš se přihlásit do placeného Klubu Egypťanka?

Je to jednoduché:

  • Vyplň formulář a odešli ho.
  • Po registraci ti na uvedený email přijdou platební údaje.
  • Odešli platbu přes svoji banku a nezapomeň na variabilní symbol.
  • Pošli odpověď zpět na můj email, kde uvedeš svoje telefonní číslo, abych poznala tvou platbu a mohla ti vytvořit přístup.
  • Po připsání platby ti pošlu mail a ty můžeš využívat všech informací, které v klubu Egypťanka najdeš.

Těším se na tebe v členské sekci!

Emailová adresa*
Oslovení (uveďte prosím, jak chcete být oslovován/a - v pátém pádě, např. Hani)

Často kladené otázky

Pokud zde nenajdete odpověď na vaši otázku, napište mi ji s pomocí formuláře, který najdete na této stránce.

Musím po svatbě platit vízum?

Ne, nemusíte. Ale pouze pod podmínkou, že budete mít u sebe na letišti buď originál vašeho oddacího listu s razítky (Egyptského) a nebo do arabštiny přeložený a potvrzený český OL.

Jak dlouho po svatbě může manžel žádat o vízum?

Podle zákona zde není žádná minimální lhůta, v praxi bohužel platí, že když žádáte hned po svatbě, jste s pravděpodobností 90% označeni zastupitelským úřadem za účelové manželství a je jedno, jestli jste jste spolu před sňatkem strávili nějaký čas. V mém vlastním případě jsme spolu rok před svatbou žili v Egyptě a přesto tomu ZÚ vůbec nevěnoval pozornost. Znám ovšem páry, co žádali i dva roky po svatbě a přesto je konzulka označila za účelové manželství.

Čím můžeme podpořit získání víza?

Popravdě nevím. Nicméně z mé zkušenosti pomůže: 1) pokud mezi sebou nemáte velký věkový rozdíl, 2) pokud manžel dlouhodobě pracuje na nějaké dobré pozici, má bankovní účet a na něj mu pravidelně chodí výplata, 3) pokud oba mluvíte stejnou řečí, kterou jste schopni komunikovat, 4) pokud váš manžel pochází z bohatších poměrů (vlastní nějaký majetek), 5) pokud jste těhotná.
Emailová adresa
Moje otázka