Teď královnou jsem já…

Dnes ráno na mě vyskočil na fb můj starší příspěvek o human designu. A protože jsem ve tvůrčím před-menstruačním období, kdy zkoumám a přehodnocuji své niterní království, uklízím v něm a rozhoduji se, co funguje a co ne, dostala jsem neodolatelnou touhu přezkoumat jedno z přesvědčení, se kterým jsem se tam potkala. A tak vznikl tento článek, který si řekl o uchování a probudil ve mě zase po dlouhé době touhu psát.

Mám obrovskou vnitřní sílu a odhodlání a jsem poměrně individuální bytost (mám v profilu 3 individuální kanály), která dělá věci po svém a často jinak, než jí radí okolí. Mám dar nacházet nové cesty a inspirovat druhé lidi. Jedním z důvodů, proč jsem tady je, že čelím těžkým životním situacím a to proto, abych ze svých zkušeností mohla vytvořit obecně platné definice a přinášet praktická při řešení různých životních situací.

Je mi dáno být odvážnou, drzou, inovativní, zkoušenou, bitou a nacházející. Podle HD jsem anarchista, kacíř a mírotvůrce. Proto nejsem a ani nemůžu být pouhou princeznou (Táňa Havlíčková) a to s veškerou úctou k tobě i tvé metodě. Poslední dobou kolem mě krouží jedno uvědomění. Že tvých 8 typů žen v sobě má jednoduše každá žena. Každá z nás je naprosto jedinečnou kombinací různých typů, archetypů a postav. Každá z nás je vlastně tou, kterou ty nazýváš rebelkou. Tou, pro kterou neplatí žádná pravidla a ona sama si vybírá to, co jí dělá dobře. Ona sama říká kým a čím je. Každá z nás si každé ráno může obléknout určitý typ, archetyp či postavu, po které touží. A téměř u každé z nás, se tato touha (a volba) během měsíce mění. Jsme jednoduše proměnlivé a to v souvislosti s tím, jak hodně ženské energie v sobě máme. Ty z nás, které jsou více jangové, jsou méně proměnlivé a naopak.

Jednoduše bytostně nemohu sama sebe vnímat a označit jako princeznu. Proč? Tímto označením si okamžitě ubírám svou životní energii a sílu. Mohu být a jsem královnou (která z princezny nebo možná spíše z Popelky vzešla) a tak se taky vnímám.

Královna ví. Dokáže si sundat krásné a okouzlující ženské šaty, obléknout si zástěru nebo montérky a uvařit oběd pro své vojáky nebo uklidit s ostatními celé království. Dovede bez milosti setnout hlavu nepříteli, pokud je to třeba. Dovede nastavit strategii ve válce a nastolit systém v míru. Dovede laskavě hladit a podpořit ve chvílích beznaděje. Dovede se bláznivě smát, hluboce toužit a opravdově plakat.

Královna jednoduše je zodpovědná sama za sebe, svá rozhodnutí i za život ve svém království. Umí podpořit a ctít krále a zároveň umí převzít žezlo, když je král oslaben a nemůže vládnout. Pokud je ale zase v plné síle a všude je klid a mír, dokáže si mu lehnout k nohám a dát mu svou nekonečnou lásku a podporu.

Tuhle královnu má v sobě každá z nás! Některá má více jiných darů a její království i král jsou menší či větší. Na velikosti v tomto případě nezáleží, záleží na opravdovosti, se kterou tvoříme a žijeme svůj osobní příběh. Nenechme se omezit žádnými typy, do kterých bychom měli patřit a nevybočovat z nic. Nechme se jimi inspirovat a využijme je k tomu, k čemu nám mohou skvěle posloužit. A to ke hře! Hrajme si. Buďme někdy princeznou, jindy elegantní a přísnou dámou, hravou sporťačkou, tajemnou čarodějkou, otevřenou avantgardou nebo hvězdou. Žijme život plný barev, chutí a vůní. Oblékejme si tyto typy podle toho, po čem naše duše touží, ale neuvěřme tomu, že to je naše jediná možná volba. Na vždycky a napořád. To je totiž jeden z největších omylů lidstva, že je něco pevné a neměnné. Díky Bohu a zároveň Bohu-žel není 🙂 Jedinou jistotou v životě lidském je, že naprosto nic není jisté!

Krásný den, milé královny. Už víte, jakou roli a typ si dnes chcete (za)hrát?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *