Měsíční královna

Přijmi svoje Ego

Bytostně cítím, jak právě teď umírá. Jak s mou krví odchází z mého těla i ONA. Jsem připravena nechat ji odejít. Přijala jsem JI a už ji ve svém životě nepotřebuji. Je čas jí poděkovat a nechat ji jít. Koho? Oběť, chudinku, nicku.

Tu, která je neschopná, zmatená, ztracená a neustále ustrašená. Ta, která mi tak dlouho vládla. Ta, kterou jsem předtím musela přijmout. Ta, které jsem byla donucena naslouchat. Ta, která mě chránila. Ta, která mě milovala. Ta, kterou jsem nenáviděla.

 

Ano, dovolila jsem jí zemřít

Když se ale podívám ještě trochu hlouběji, kdo doopravdy umírá?

Je to jen jedna z mých představ o sobě samé. Kousek mého EGA, které stále touží být projeveno, popsáno a identifikováno. Jen tak se totiž může rozpoznat. Moje EGO dlouho bojovalo, bálo se, aby neztratilo samo sebe.

Ale kdo je vlastně tím soupeřem? Ano, zase je to moje EGO, bojovalo totiž samo ze sebou! S jeho jinou částí. Pochopila jsem marnost tohoto boje, přijala důležitost a krásu mého EGA a dovolila si nechat odejít všechny představy o sobě samé.

Dovolila jsem se odevzdat a být na chvíli nikým, jen pozorovat co se děje, když EGO ztrácí na své síle, tím, že je přijato. Ego je totiž zhmotněním naší duše a není na něm nic špatného. Potřebujeme ho a není nutné se ho zbavovat, jak učí mnoho lidí. Já to vidím jinak, přijala jsem ho jako svou součást, jako jednoho z rádců, nikoli však jako svého pána. Jen mu prostě a jednoduše nepřikládám velkou důležitost a jen vědomě pozoruji jeho hry.

Dovolila jsem si to i díky pochopení ženskosti a daru menstruačního cyklu.

Krása pochopení ženského cyklu spočívá v tom, že jsme ochotné nechat v sobě něco zemřít, aby se něco nového mohlo narodit! Tímto procesem procházíme znovu a znovu celý život. Každý měsíc. S hlubokou moudrostí ukrytou v ženství, přichází pochopení tohoto procesu. S respektem, úctou, láskou i vděčností, jak k sobě samé, tak i ke všem ostatním a k samotnému životu.

 

Jak se právě teď cítíš, co prožíváš?

Zavři na chvíli oči, zhluboka dýchej a naslouchej, jak ti právě teď bije srdce. Nech svoje myšlenky na chvíli být. Pozoruj je jako mraky na obloze a dívej se, jak přicházejí a zase odcházejí. Nehodnoť je, nezkoumej je a ani je nerozvíjej. Jen je pozoruj. A až bude tvoje mysl klidná a ty připravena přijímat odpovědi z hloubky tvé moudrosti, polož si tyto otázky:

 • Jaké by bylo prožívat svůj život naplno?

 • Jaké by bylo radovat se z každého nového dne a zažívat autenticitu, pravdivost, spokojenost, lásku a harmonii v každé chvíli tvého života? Ve chvílích radosti a štěstí? I ve chvílích smutku, vzteku, popírání či pláče?

 • Jaké by bylo být jednoduše moudrá, šťastná a vyrovnaná žena?

Jsi taková? Šťastná, spokojená a vyrovnaná žena?

V tom případě by ses měla posunout na své spirále života a ženské moudrosti, zase o level výše. Pravděpodobně už nějakou dobu slyšíš nějaké vnitřní volání.

 • Jak můžeš pomoci ostatním?
 • Jak můžeš přispět a učinit tento svět lepším?
 • Co můžeš druhým předat?
 • Co nejlepšího z tebe by mělo spatřit světlo světa?
 • A děláš opravdu to, co je "tvoje"? Jsi sama sebou?

Prociť si to a až budeš bytostně vědět, že to je ONO, najdi odvahu a „jdi se svou kůží na trh“. Můžeš totiž inspirovat tisíce dalších lidí. Už třeba jen tím, že povíš nahlas svůj příběh, stejně, jako jsem to udělala já.

 

Emoce jsou tvým kompasem, důvěřuj jim.

Možná to tak není a ty máš pocity jakési marnosti. Jako by ses ve svém životě tak trošku ztratila. Nebo že ti svět, osud či nějaký člověk ubližuje. Že jsi obětí svého partnera, rodičů, systému, svého vlastního strachu, špatné výchovy, nepřátelské společnosti atd.

Ať už se necítíš jakkoli dobře, věř mi, že je to všechno trochu jinak, než si právě teď myslíš. 

Možná se cítíš unavená, vyhořelá a vyčerpaná neustálým bojem o přežití a nevíš jak z toho ven. Nebo už sis možná uvědomila, že to tak být nemusí a dokonce jsi učinila rozhodnutí, že chceš svůj život změnit a teď už jen hledáš pomoc. Chceš lépe porozumět tomu, co se vlastně děje a cítit se už konečně jinak! Jednoduše řečeno, potřebuješ už konečně něco změnit.

Můžeš k té změně využít tvého těla, pochopit a využít menstruační cyklus, tvoje pocity a v neposlední řadě i tolik důležité emoce.

Možná už jsi pochopila, že emoce tu nejsou proto, aby nám primárně ubližovali nebo nás povzbuzovali, jsou jednoduše řečeno naším kompasem! Ukazují nám skrze tělo jakou máme právě v tu chvíli energii, zda jsme sami ze sebou v souladu a jestli jsme na té správné cestě.

Vše na světě se točí kolem energie. Vlastně všechno je energie. Emoce tuto energii zhmotňují, jsou jejich průvodcem. Když se bojíme, máme velice těžkou a hutnou energii, když jsme naopak šťastní, jakoby světélkujeme - záříme.

Necítíš se dobře? Pak zcela jistě jdeš sama proti sobě! Za každou negativní emocí je nějaká rezistence vůči sobě samé. Nauč se emoce nejen vnímat, ale také jim rozumět, věřit, naslouchat jim a využívat je ve svůj prospěch. A to s pomocí tvého těla, které je obrazem tvého životního příběhu.

 

V každém životním příběhu je ukrytý dar

Tím vším co popisuji, jsem si prošla i já.

Můžu ti pomoci pochopit tvou myšlenkovou mapu, kterou používáš na tvé cestě životem. Pokud ti už neslouží, můžeš si vytvořit novou.

Jmenuji se Hana Moneam a jsem žena. Jsem vlastně stejná jako Ty a přesto tolik jiná. Každá z nás je totiž zároveň stejná a jiná ve své jedinečnosti. Na zemi neexistuje stejná žena, jako jsem já a jako jsi ty.

Každá z nás je naprostý originál, jako bychom v sobě ukrývaly vzácný a zářivý diamant. Některé ženy už si dovolily zářit, ale mnoho dalších je ještě tak trošku schovaných pod jakýmsi ochranným obalem, který si kolem své duše a mnohdy i těla, postupem času vytvořily. Je to v právě ta skořápka, utvořená z bolestí a strachů, která jí přináší ten bolestivý pocit oddělení od jednoty.

Ať už jsi na tom právě teď jakkoli, věř mi, že v každém z nás (ať už je to muž nebo žena) se ukrývá něco speciálního. Jsme zhmotněním Božské podstaty, ano Bůh nebo Bohyně je v každém z nás. Dokonalost ve své nejlepší a nejčistší podobě. Nemusíme o tom vůbec polemizovat, tak to prostě je. A pokud se teď nebo dokonce dlouhodobě necítíš dobře, jen jsi ztratila spojení s tímto svým Božským zdrojem.

A zároveň je v každém nás ukryta naše temná stránka, která nám brání zářit, nutí nás o sobě pochybovat a nedovoluje nám věřit v naši čistotu a jedinečnost. Někdy nás nutí soutěžit, snaží se nám namluvit, že nejsme dost dobří či naopak, že jsme lepší než ti ostatní. Zkrátka nás odděluje od celku a nedovoluje nám být sami sebou.

Mým cílem a vizí je pomoci ti uvědomit si tu část tebe samotné, která ti brání zářit v celé tvé kráse a naučit tě s ní pracovat. Umět se spojit s tvou hlubokou moudrostí a prožívat lehkost bytí. Umět přijmout a využít pády, aby jsi s radostí mohla prožívat let vzhůru. A to vše tak, aby jsi cítila harmonii v každičkém dni tvého života.

K uvědomění, která popisuji v toto ebooku, jsem došla během mého života, který se v průběhu několika let změnil k nepoznání. Procházím životem a cítím radost, starost, bolest i zázraky. S využitím různých technik jsem přijala a miluji tu ženu, kterou dnes jsem a kterou jsem vlastně vždycky byla, jen jsem na to kdysi nevěděla. Dnes už se sama v sobě vyznám. Miluji se, respektuji se a považuji se za dobrého člověka. Vím, co ve svém životě potřebuji a chci, vím také, co už nepotřebuji a jak nechat odejít to, co tam nepatří.

Během svého života jsem prošla obrovskou transformací a ta největší trvala téměř 15 let. V podstatě stejně dlouho, jako má kadeřnická praxe a práce se ženami. Od roku 2008 se intenzivně věnuji studiu lidské duše a mysli. Přečetla jsem spousty knih o spiritualitě i ezoterice, ale také o psychologii, koučování či využití kvantové fyziky v seberůstu.

Posledních 5 let v mé kadeřnické praxi, jsem se věnovala ženám nejen při jejich proměně na fyzické úrovni, ale také na té psychické. Byla jsem takový women´s coach s nůžkami v rukách. Umím podle zvolené délky i barvy vlasů, hodně přečíst o osobnosti ženy. Naše vlasy jsou totiž nejen korunou krásy, ale také o nás mnoho prozrazují.

Opravdu hodně žen při životní změně mění také svůj účes. Ne nadarmo se ve starých příbězích o tajemství života a ženství, vypráví o souvislosti ustřihnutí vlasů s odstřihnutím se od minulosti! V mé praxi jsem už dokázala odhadnout, že se u klientky blíží nějaká velká změna a nebo, že právě nějaká změna probíhá či před krátkou dobou proběhla. A moje zákaznice mi to téměř na 100% vždy potvrdily. Samozřejmě ani já nejsem žádnou výjimkou a také jsem měnila image se změnou osobnosti.

V letech 2009 až 2014 jsem také byla asistentem trenéra (technologa) a díky tomu jsem prošla mnoha skvělými profesními i osobnostními tréninky s těmi nejlepšími odborníky, který náš trh nabízí.

Moje zákaznice za mnou chodily nejen kvůli úpravě vlasů, ale také kvůli celkovému oživení a podpoře. Často mi říkaly: "Já bych vám měla platit dvojnásobnou cenu, protože to není jen návštěva kadeřnického salonu, to je především terapie!" Hodně jsem už v té době přemýšlela o tom, že částečně zůstanu u své profese a zavedu tuto svou novou a netradiční službu jako tzv. "hair therapy". Obsahovala spojení vnější i vnitřní proměny v několika krocích.

Nicméně nakonec jsem se rozhodla po 14 letech kadeřnický svět opustit, prodat dům i salon a úplně se odstřihnout od dosavadního způsobu života. Byla jsem totálně vyčerpaná a rozhodla jsem si udělat životní prázdniny.

V roce 2014 jsem odešla sama žít do Egypta, kde jsem nakonec strávila jeden rok. Našla jsem tu ještě silnější spojení sama ze sebou, prožila jak chutná láska muže - mého současného partnera, také jsem si upevnila víru v Boha i sebe sama, pocit bezpečí, vděčnosti a pokory k životu a uvědomila jsem si lásku ke kráse české přírody. Ztratila jsem mnoho iluzí, peněz, ale překvapivě i strachů a pocitů lpění na čemkoli.

Také jsem pochopila jednu zásadní věc. Chci žít převážně v České republice a pracovat s ženami, které mluví a rozumí česky. S pokorou jsem si přiznala, že moje schopnost vidět očima neviditelné a zároveň obrovská kreativita, schopnost podporovat a motivovat druhé, přinášet praktická řešení různých problémů a také řád do chaosu, je mým velkým darem. Dostala jsem ho a mým úkolem je využívat ho nejen ke své seberealizaci, sebeuspokojení, sebenaplnění a tím logicky ke větší spokojenosti a sebelásce, ale také proto, abych ho rozvíjela, prohlubovala a rozdávala a tím pomáhala mnoha dalším ženám zářit.

Než jsem odešla do Egypta, studovala jsem a rozvíjela své dovednosti, znalosti i zkušenosti a předávala jsem je zdarma svým klientkám.

Investovala jsem do svého seberozvoje hodně peněz, času i energie. Jsem za to nesmírně ráda, úplně a totálně to změnilo můj život.

 • Navštívila jsem mnohé seberozvojové a transformační semináře.
 • Jedněmi z nich byly všechny tréninky u Andyho Winsona.
 • Chodila po žhavém uhlí, ohýbala roxorovou tyč v krční jamce, přerazila jsem rukou dřevěnou desku a chodila po střepech s Jiřím Vokáčem Čmolíkem.
 • Prošla jsem výcvikem Denisy Palečkové a Richarda Vojíka. Asistovala jse na jejich seinářích a nahlédla tak do kouzla Tantry a možností využití sexuální energie v našem životě.
 • Studovala jsem využití menstruačního cyklu k poznání sebe samé. Změnila jsem nejprve způsob svého myšlení a poté samozřejmě hlavně díky tomu i svou postavu.
 • Neustále zkoumám a pozoruji, co se v mém těle, duši i mysli děje. Zajímám se o NLP a další „sebekoučovací“ techniky.

Také díky pochopení a přijetí sebe sama, jsem během roku 2013 zhubla 18 kilo a uvědomila jsem si, jak krásná žena ve své podstatě jsem. Že jsem jí vždycky byla a vždy jí budu.

Z ženy, která nenáviděla sebe sama a svůj život, jsem se stala ženou, která sebe i svůj život miluje.

Všechny poznatky z knih a seminářů jsem porovnala s mými životními zkušenostmi a vytvořila jsem z nich jakýsi systém, který jsem si vyzkoušela nejdříve na sobě samé, poté na mých kamarádkách a ženách v mém okolí a následně jsem je začala používat i pro své klientky, jako pomůcku na cestě za změnou.

Pochopila jsem, že menstruační cyklus můžeme využít k porozumění sobě samé a k našemu osobnímu růstu a štěstí.

Jsem teď mnohem šťastnější, klidnější a vyrovnanější než dříve. Troufnu si tvrdit, že jsem i krásnější. Dokážu už se svým světlem pracovat, to znamená, že umím zářit do okolí, ale že umím také zároveň svítit a přitom neozařovat.

Pochopila jsem, že jsme všichni součástí jednoho velkého celku a to, co dělám já, má vliv na chod celého vesmíru. A tak to máme všichni. Můžeme buď sami zářit a nebo se snažit ostatní zhasnout. Mnohdy to děláme nevědomě a vůbec o tom nevíme. Myslíme si, že jsme jakýmsi zvláštním způsobem separování od zbytku světa. A přitom spolu koexistujeme a nemůžeme jeden bez druhého žít!

Nemusíme na sobě být závislí, ale nemusíme se také snažit být naprosto nezávislí. Je to celé o pochopení podstaty života. O paradoxech, protikladech, ale i o harmonii. O tom, že jsme tvůrci, herci i diváky zároveň a jen na každém z nás závisí, jak budeme žít. Můžeme vzít vše co právě teď máme, ať už je to cokoli a vytvořit z toho mistrovské dílo.

Že nemáš bohaté rodiče, prestižní vysokou školu či podporujícího manžela? A naopak máš hodně špatných zkušeností, to "nejlepší" za sebou a jsi totálně na dně? Tak hurá, máš z čeho čerpat a jsi nesmírně silná osobnost! Věř mi, ty nejlepší životní příběhy, které inspirovaly miliony lidí, vznikly právě z těchto podmínek! Pokud máš pocit, že jsi totálně v prdeli (promiň mi ten výraz), jsi blízko tzv. kvantového momentu. To je okamžik jakéhosi uvědomění, který může změnit celý tvůj život.

 

Chceš naplno žít nebo jen přežívat?

Jak jsi na tom právě teď? Máš všeho plné zuby? Chceš žít nebo jen přežívat? Tvořit nebo se nechat vláčet? Mít sny a následovat je nebo jsi uvěřila, že už na tobě nezáleží?

Zastav se a řekni nahlas DOST! Můžeš to všechno postupně změnit a můžeš začít právě teď.

Ráda bych ti na svém vlastním příkladu ukázala, že lze opravdu změnit vše, co ti nevyhovuje. Ta cesta je postupná a laskavá. Nejdříve se uvidíš, poté rozpoznáš a přijmeš a následně rozpustíš všechny představy o sobě samé.

Až potom se naučíš vědomě tvořit život podle svých představ a přání. Už se nenecháš nevědomě vláčet životem, na základě svých strachů, nechtění či naopak lpění a závislostech.

Vydej se na cestu sebepoznávání, změň postupně myšlenky, které ti neslouží a následně i sebe sama a celý svůj svět. Rozhodni se, žít v přátelském vesmíru a zázraky budou součástí tvého života.

Buď jednoduše ráda na světě a věz, že ten je prostě dokonalý přesně takový, jaký je. Harmonický a celistvý, s radostí i bolestí, se smíchem i pláčem. Emoce a pocity patří úplně stejně k tobě i k životu. Mnoho lidí se snaží tzv. mínusové emoce vyčlenit ze života, ale tohle nefunguje! Já učím ženy umět všechny emoce prožít, pochopit, zpracovat je a hlavně v nich najít sílu! Emoce jsou klíčem k pochopení, jsou pro nás nesmírně důležité!

Buď autentická, prožívej celou škálu emocí a nauč se i při tom cítit ve své hloubce duše nesmírný a veliký klid. Ať už prožíváš chvíle radosti či smutku, buď ráda na světě a vděčná za to, že můžeš všechno prožívat, vnímat, ochutnávat, vidět, slyšet a cítit! Plač, když chceš plakat, směj se, když se chceš smát. Dovol si i křičet, když zuříš. Bože, je to taková úleva!

Vše kolem nás i v nás je energie a emoce jsou dokonalou fyzickou manifestací těchto energií. Velmi si vážím života a možnosti tu být a tvořit, manifestovat ve hmotě. Což je podle mého názoru darem a úkolem všech žen. Být šťastná, celistvá a vyrovnaná a šířit tento pocit dál do světa.

 

Buď si vědoma faktu, že neustále manifestuješ energii svých myšlenek a převádíš je do fyzické roviny.

Až se přestaneš snažit řídit celý vesmír a necháš se vést - univerzem, vesmírnou inteligencí či Bohem, propojíš se svou intuicí, podstatou a hlubokou ženskou moudrostí, potom se budeš cítit celistvá a v jednotě. Bolestivý pocit oddělení je jen iluze, hra našeho úžasného EGA!

 

Ukážu ti, jak k tomu můžeš využít tvůj menstruační cyklus. Je to cesta k sobě samé a své vnitřní moudrosti. A to za využití moudrosti těla.

Chceš více porozumět tomu jak funguješ? Chceš chápat, co se v tobě děje, rozumět svým vlastním pocitům a emocím? Nejen, že je to možné, ale dokonce je můžeš využívat k tomu, aby sis vytvořila takový život, ve kterém budeš prostě a jednoduše šťastná.

Ano, vím že je to možné, protože jsem to prožila na vlastní kůži! Nemám své zkušenosti, vědomosti a dovednosti získané pouze z knížek či z kurzů a seminářů, mám je hlavně odžité. A to mi dává tu největší kvalifikaci k tomu, abych mohla říct: "Ano, já vím jak z toho ven, prošla jsem tou cestou!"

Ráda bych ti teď uvedla malý příklad, jak je možné prožívat život. Přečti si ho, nech ho na sebe zapůsobit a pak zkus pojmenovat tu tvou strategii.

Představ si, že žiješ na kopci a máš na něm malou chatrč. Na druhém kopci vidíš stát nádherný dům. Každý den se zasněně díváš tím směrem a uvědomuješ si svou rostoucí touhu po tom tvém vysněném domě. Co uděláš?

 1. Neděláš nic a celý život prožiješ sněním o tom krásném domě. Jediné co děláš je, že trpíš a pláčeš pro to, co nemáš. Ten druhý kopec je tak daleko, ty nevidíš žádnou cestu ani most a máš pocit, že je nemožné tam dojít. Jsi vlastně chudák, protože ses narodila tady a musíš tady zůstat. Z tohoto důvodu se ani nezkusíš na cestu vydat. Cesta není vidět, je tedy jasné, že tam není! O čem diskutovat, ty prostě musíš žít v chatrči! Trpíš tedy dál, je to tvůj úděl.

 2. Jednoho dne si řekneš dost, zbrkle si zabalíš věci a utíkáš z chatrče. Vydáš se na cestu! Bohužel z nedostatku pokory a odvahy čelit situaci tváří v tvář, utíkáš v noci a tak se ti na prvním hrbolku zvrtne noha a ty padáš po nosánku dolů do údolí. Pokud vůbec přežiješ, pravděpodobně se už nikdy na žádnou cestu nevydáš, protože to jednou bolelo a je jasné, že takhle to skončí vždycky. Zklamaně se vrátíš do chatrče, případně najdete jinou, podobnou, protože na nic jiného ti nezbývají síly. A vůbec, na nic jiného nemáš nárok!

 3. Jsi obzvlášť zatvrzelá a tak po zahojení ran zdrháš znovu. Sice si vybereš jiný směr a máš pocit, že teď už jsi chytřejší, ale popravdě děláš pořád to samé v bledě modrém. Utíkáš v noci, nevidíš na cestu a navíc opět nejsi vůbec připravena! Takže si namlátíš znovu. Přesto se nepoučíš a prožiješ tímto způsobem celý život. Jsi zraněná, dolámaná a zjizvená, ale nenapadne tě zastavit se a zamyslet se nad tím, že bys asi měla změnit způsob svého myšlení a konání! Po čase navíc začneš obviňovat ostatní a nebo v pozici oběti žebrat, aby tě na druhý kopec někdo donesl.

 4. Po promyšlení si situace, zvážení všech možností a důkladné přípravě se vydáš na cestu. Za prvním rohem zjistíš, že cesta tu je! Vede sice dolů do údolí a je docela nepohodlná, ale je tu! Pomalinku krůček po krůčku postupuješ dál a po čase, dříve či později, k tomu vysněnému domu dojdeš! Přesto, že jsi se narodila na špatném kopci a nedostala jsi mapu ani peníze na cestu, dokázala jsi v sobě najít sílu a odvahu to změnit. Žiješ život podle svých představ a jsi spokojená a pokud se ti něco nelíbí, dokážeš to změnit.

 5. Poté, co jsi se nějakým způsobem vydala na cestu, zjišťuješ, že v údolí jsou úplně jiné a taky nesmírně zajímavé domy! Najednou si vůbec nejste jistá, zda do toho vysněného domu chceš dojít. Uvědomíš si, že je ti na cestě skvěle a ty miluješ právě to objevování! Vždy, když objevíš nějaký nádherný dům, chvíli na tom místě zůstaneš, ale pak tě to stejně požene dál. Začneš na cestách vyprávět ostatním, co jste objevila a ukazovat jim tak krásu, pro ně neznámých míst. Budeš dodávat odvahu těm, kteří se taky touží vydat na cestu a ještě váhají. Pomůžeš mnoha lidem. Přesto, že každý musí najít odvahu a vydat se na cestu sám, ty jim můžeš pomoci. Dokonce jim poradíte nějakou zkratku či vychytávku, která je ochrání před zbytečným zraněním.

 6. Poté, co jste pochopila, že v chatrči prostě šťastná nebudeš, vyhrneš si rukávy a začneš stavět svůj vysněný dům tam, kde jsi! I když se to zdá nemožné, i když to možná zabere celý tvůj život, ty prostě začneš! S největší pravděpodobností se objeví někdo, kdo ti pomůže a dříve či později tvůj vysněný dům bude opravdu stát! A navíc bude ještě krásnější než ten, co jsi obdivovala, už jen z jednoho prostého důvodu, bude tebou postavený, s láskou a obrovskou vytrvalostí.

Ten dům na kopci je tvůj život. Tvoje touha žít. Jak to máš ty? Jakým způsobem žiješ? A vyhovuje ti ten způsob nebo je na čase změnit strategii, protože se ti nelíbí výsledek, který přináší?

Každý člověk manifestuje sebe sama do světa kolem sebe. Tudíž, pokud je šťastný, vypadá to že žije ve světě, kde je štěstí a radost naprosto normální a na denním pořádku. A když není? Není těžké uhodnout, kde je chyba.

Uvědomění, že ty jsi tou, která si vybírá jakým způsobem bude žít, že ty jsi zodpovědná za to, jestli jsi šťastná či nešťastná a že tvůj život je odrazem tvých myšlenek, je naprosto klíčové!

 

Všichni velcí učitelé tohoto světa říkají:

"Změň svoje myšlenky a změníš sebe i svět ve kterém žiješ."

 

A jak toto pravidlo funguje ve vztazích?

 

Každý vztah ukrývá dar pochopení a sebepoznání. 

Chceš mít krásný a vyrovnaný partnerský vztah?

Než se zamiluješ do nějakého muže, zamiluj se nejdříve sama do sebe! Tvůj vztah k sobě samé se vždy naplno projeví ve vztahu partnerském. Nejsi šťastná a spokojená sama? Věř mi, že nebudeš šťastná a spokojená ani s nikým jiným! Tu úplnost, pocit lásky, bezpečí a dokonalosti, kterou mnoho z nás hledá v partnerovi, nenajdeme nikde venku, to vše máme ukryto v sobě.

Největším darem a úkolem všech vztahů je naše vlastní sebepoznání. Až v partnerském vztahu uvidíme stránky nás samých, které bez partnera nikdy nejsme schopni vidět.

Pro lepší pochopení malý příklad:

Představ si, že na světě není žádné zrcadlo. Nikde nemůžeš ani na okamžik spatřit tvou tvář. Nikdy nezjistíš, jak doopravdy vypadá tvůj obličej! Jakou máš barvu očí, jak vypadají tvá ústa. Jak vypadáš když se usmíváš a jak, když je tvoje tvář zkřivená bolestí či smutkem. Nevidíš tu část tebe samotné, která tě nejvíce z vnějšího pohledu odlišuje a charakterizuje.

Když se na sebe díváš bez použití zrcadla, vidíš celé tělo, ale nemáš nikdy šanci uvidět svůj obličej! Můžeš ho zkoumat a představovat si ho pomocí doteků, ale skutečně se uvidíš a rozpoznáš v celé své kráse až tehdy, když se před nějaké zrcadlo postavíš.

A stejně je to ve vztazích. Můžeš se zkoumat a myslet si o sobě kde co, ale teprve partnerství ti ukáže tvou skutečnou tvář. Máš odvahu se rozpoznat a ne od zrcadla utíkat nebo se snažit změnit to, co v něm vidíš? Je ti asi jasné, že jediné, co můžeš změnit, je ten originál, nikdy ne ten odraz. Pokud vidíš v zrcadle šmouhu na obličeji, přestaň leštit sklo a nebo ho dokonce obviňovat, že je špinavé, umyj si nosánek a skvrna zmizí! Měň sebe sama pokud nejsi spokojená s tím co vidíš, protože každý další tvůj odraz v jiném zrcadle bude stejně vždycky vypadat jako ty.

Ne nadarmo se říká, že za každým úspěšným mužem, je šťastná žena. Jsme jako propojené nádoby, když je žena šťastná, její muž je silnější. A čím je on silnější, tím více žena může být jemnější, ženštější, více uvolněná a tím samozřejmě tvořivá. Ale začít musí u sebe. Pohádky o princích na bílých koních bohužel úplně nefungují.

Pokud tedy chceš prožívat naplněný a spokojený vztah, musíš být nejprve naplněná a spokojená sama ze sebou!

 

Využívej tajemství 28 dnů, svého cyklu.

Pojďme teď společně manifestovat hlubokou moudrost a krásu ženství. Nejen proto, abychom pomohly sobě a svým blízkým, ale i proto, aby byl svět i díky nám zase o něco krásnější.

Nebudu ti násilně nutit mou a jedinou pravdu, na to vůbec nevěřím. Ani ti nenabízím zázračný recept na instantní štěstí. Také ti nebudu nabízet „levná řešení“. To, co ti chci nabídnout je inspirace a životní příběh jedné ženy. Ukážu ti postup a návod, který nejen u mě zafungoval. Budu ráda, když s tebou můj příběh zarezonuje, když u tebe dojde k takzvanému „aha momentu“ a ty pochopíš, že něco může být jinak.

Zároveň ti ale chci předat uvědomění, že ty jsou tou jedinou, která ví, kudy a jak vede ta její jedinečná cesta!

Jak budeme postupovat? Trocha praktického vysvětlení:

Program "28 dní" je koncipován do úvodu a následně do 28 kapitol s úkoly a otázkami, které tvoří jakýsi pracovní sešit. Doporučuji ti číst každý den jednu kapitolu a nechat ji v sobě znít a „usadit ji“.

Doporučuji ti se jednotlivými úkoly a otázkami zabývat postupně a pomalu.

Začni číst v době tvé menstruace tzv. „menstruační úvod“ a následně pokračuj kapitolami týkajícími se menstruačního týdne. Až po skončení celého menstruačního cyklu, začni samotný "28 denní trénink“ v souladu s tvým menstruačním cyklem (ne každá z nás ho má dlouhý 28 dní). Proto je možné v každém týdnu poslední kapitolu vynechat. Je shrnující a není nezbytně nutná.

Práci s „pracovním sešitem“ začni první den, kdy ti skončí menstruace. První kapitola začne tudíž dnem číslo 8. Je to proto, že v menstruačním cyklu budeme označovat jako den číslo 1. první den naší menstruace. Možná se ti to může zprvu zdát trošku zmatené, ale později pochopíš, proč to tak je.

Tvořila jsem tento program tak, aby ti co nejvíce pomohl pochopit sama sebe a tvoje dary a ukázala ti, jak je můžeš využívat ke spokojenému životu.

Během prvního týdne, když budeš mít menstruaci, naladíme tvou mysl, duši i tělo na změnu, která bude další 3 týdny probíhat. Možná už jsi někde zaslechla či zaznamenala, že minimální doba, potřebná k vytvoření nových návyků, je 21 dní. My tuto dobu o jeden týden prodloužíme a dostaneme se tak k období, které se v našem životě pravidelně opakuje a my ho můžeme využívat ke tvorbě spokojenějšího života.

Jsme ženy a jsme tzv. cyklické. Náš život se odehrává v určitých vlnách. Na rozdíl od mužů nejsme celý měsíc stejné, jsme jako příroda a její roční období. Měníme se stejně, jak se mění prostředí v našem těle. Každý měsíc v našem těle probíhá proces, při kterém se rodí naděje na nový život a každý měsíc v nás také tato naděje umírá. Jistě sis toho v sobě někdy všimla. Že někdy tě stejná věc rozpláče a někdy nad ní s úsměvem mávneš rukou.

Jak už jsem říkala, naše síla a zároveň prokletí, je ukrytá v našich emocích a pocitech. Pokud se s nimi naučíme pracovat, respektovat je a porozumět jim, mohou nám a tím pádem i lidem v naší blízkosti, pomoci žít lepší život. Pokud ne, stávají se z nás nesnesitelné a nevyrovnané bláznivky.

Znovu bych ti také ráda připomněla ještě jedno tajemství, na které velmi často zapomínáme.

Všechno, opravdu úplně všechno co potřebujeme, najdeme v našem nitru. Odpovědi na všechny otázky, veškerá dokonalá řešení jakýchkoli situací, ale i touhu, lásku a radost a tím pádem i smutek či zlost. Vše je ukryté v našem nitru.

Nečekej na pomoc zvenčí. Přestaň obviňovat muže, systém, rodiče nebo děti za toho, že nejsi šťastná. Nemysli si, že můžeš být dokonalou ženou až potkáš dokonalého mužem. Mnohokrát jsem slyšela říkat ženy, že mohou být takové či makové až tehdy, až budou mít vedle sebe pana dokonalého. Vlastně jsem to kdysi říkala i já. Po letech hledání partnera, jsem našla sama sebe a můj partner se zjevil až ve chvíli, kdy jsem o jeho nalezení přestala usilovat. A proto teď říkám každé ženě, která fňuká, že je sama a nešťastná: "Probuď se! Chceš dokonalého muže? Staň se dokonalou ženou! Začni žít dokonalý život bez něj a ON se objeví sám."

Věř mi, že v sobě máme všechny potřebné zdroje, abychom byly takové, jaké chceme být. Ano, můžeme se vzájemně inspirovat, ovlivňovat i učit, ale v zásadě je každá z nás tou, která rozhoduje o tom, jak se bude cítit a jak bude žít.

Ty jsi sama sobě největším rádcem či soudcem, přítelem či nepřítelem, žákem i učitelem. Stačí se jen naučit sama sobě naslouchat. Jak to udělat?

Stačí ztišit mysl a dovolit více promlouvat duši.

Abys mohla naslouchat svému nitru, je velmi důležité se ztišit. Zkus se zaposlouchat do zvuků kolem sebe právě teď. Jako bys chtěla uslyšet něco velmi tichého, někde velmi daleko. Co uděláš? Veškerou svou pozornost zaměříš na naslouchání a musíš prostě přestat myslet! Jen tak jsi schopná něco slyšet. Lidé, kterým jede v hlavě stále nějaký „magnetofonový pásek“ nejsou schopni naslouchat.

Základem všeho, je být v harmonii mezi myslí, srdcem a tělem.

Skvěle se do tohoto stavu dostaneš, když budeš pravidelně pobývat sama ze sebou. Prostě a jednoduše si to zaveď do svého programu. Každý den krátký čas pro sebe! Může to být krátká procházka v přírodě (mimochodem pobyt v přírodě je pro nás ženy naprosto nezbytný), skvělý je tanec případně jóga pro ženy, ale klidně i příjemná masáž či voňavá koupel. Rozmazluj se a dopřej si přesně to, co ti dělá dobře.

Jak jinak tě může program inspirovat a podpořit?

 • Ukáže ti cestu od hlavy, skrze svoje tělo až ke tvému srdci a zase zpět.
 • Pochopíš lépe zákonitosti svého těla.
 • Zapojíš svoje tělo a naučíš se ho milovat a přijímat takové, jaké je.
 • Dozvíš se o možnosti využití pravé a levé mozkové hemisféry a o tom, jak můžeš postupně „přeprogramovat“ svoje myšlení.
 • Naučíš se také více naslouchat své intuici.
 • Porozumíš svým emocím, přijmeš je a začneš je využívat.
 • Budeš schopna využít tvořivost své mysli ke spokojenějšímu životu.

Jsi připravena uvést svou mysl, srdce a tělo do harmonie?

 

Jsme tím, čemu věříme.

Neuronové vazby, které jsou zodpovědné za naše programy a „believe systémy“, se tvoří minimálně 21 až 90 dní. Tvoří se tak, že opakujeme reakci na nějakou situaci a tím tuto vazbu kotvíme. Což je zároveň dobrá i špatná zpráva.

Samozřejmě čím je používáme déle, tím jsou silnější.

Dlouhodobé návyky chování a myšlení ale většinou nedokážeme změnit za jeden měsíc, trvalo velmi dlouho než jsme je vytvořili. Jsme přesně takové, jaké jsme si doteď myslely, že jsme. Pokud věříme, že jsme krásné, okolí nás jako krásné vnímá. Jednoduše vyzařujeme energii těchto myšlenek. Dnes je už naprosto známá a normální věc, že každá myšlenka má svou frekvenci a ta se dá změřit! Vše je tedy o energii a vše se dá kdykoli změnit. Většinou bohužel ne lusknutím prstu, protože tomu nevěříme. To je jediný důvod.

Každý potřebuje jiný čas na to, aby vytvořil vazby nové, takové, které budou dostatečně silné a funkční na to, aby nám mohly fungovat opravdu dlouhodobě a vedly ke změně návyků. Někdy může nastat změna velmi rychle, bývá to ve vypjatých a šokových situacích. Například když se tzv. podíváme smrti do tváře. Najednou v nás něco přecvakne a my jsme schopni například ze dne na den přestat kouřit nebo odejít od partnera, který nás roky ponižoval a týral. Nicméně za "normálních" okolností to trvá malinko déle a ta cesta je spíše pozvolná.

My ženy přesně k tomuto můžeme využít náš menstruační cyklus, s tím, že využijeme celých 28 dní na změnu myšlenek, jejich ukotvení a propojení s tělem.

Buď tedy k sobě trpělivá a laskavá. Jako máma k dítěti, které se učí něco nového. Vše má svůj čas a také vše potřebuje nějaký čas k tomu, aby se to mohlo udát.

„Jablko musí spadnout samo, aby v sobě mělo moudrost celého stromu.“

Vše má svůj čas. Dovol tedy sama sobě pomalu a přirozeně dozrát. Nespěchej. I dítě potřebuje devět měsíců v matčině děloze, aby dozrálo. Tvá proměna je jako přerod housenky v motýla. Asi víš, co se stane, když se pokusíš pomoci motýlovi dostat se ven z jeho kukly dřív, než je sám připraven?

Záleží jen na tobě, zda na změnu nějakého silného návyku použiješ třeba 5 nebo 6 menstruačních cyklů, anebo zda ti bude stačit pouze jeden či dva. Důležité je, že se naučíš doslova využívat svoje tělo k tomu, aby sis tvořila svou realitu vědomě a byla celkově spokojenější a šťastnější.

Ale pozor. K tomu, aby ses mohla začít měnit, potřebuješ se nejdříve uvidět, pochopit a přijmout. Rozpustit vše, co sis o sobě kdy myslela a přijmout, že to jsou jen myšlenky. Že ty jsi ve své podstatě něčím úplně jiným.

Mě tato cesta trvala několik let, ale tobě to tak dlouho trvat nemusí. V době, kdy jsem se začala měnit, podobné programy neexistovali, přišly sem až později a musím říct, že i mě nesmírně pomohly. Budu moc ráda, když teď budu moci pomoci zase já tobě a to tak, by jsi to i ty poslala dál.

 

Naučme se emocím rozumět, ne je potlačovat!

Je opravdu velmi důležité pochopit, že náš život tvoří a ovládají z velké části hlavně emoce. Díky emocím jsme schopni všichni tvořit náš svět, ať už si to uvědomujeme či nikoli. A právě emoce jsou pro nás ženy jedním z největších zdrojů radosti a smutku. Pokud neumíme uchopit emoci, často se propracujeme až k nemoci. Ne-moci.

„Nepláčeme proto, že jsme smutní, ale jsme smutní proto, že pláčeme.“

Co to znamená? Že naše tělesné projevy, které následují po vědomé nebo nevědomé myšlence, způsobí naše emoce. Je to mnohem častější než obráceně, jak si mnozí z nás myslí.

Pro lepší pochopení mám pro tebe teď takové malé cvičení. Můj program tě bude hodně nabádat k akci, abys prožívala to, co čteš a opravdu zapojila mysl, srdce i tělo. Zapojení všech těchto tří složek, je totiž nutné k trvalé změně. K tzv. transformaci.

Pojďme na to. Přečti si teď následující instrukce a potom si udělej toto malé „cvičení“.

Sedni si na židli a opři se předloktím o stehna (jako když jsi unavená a něco tě trápí). Skloň hlavu a zavři oči. Vzpomeň si na nějakou smutnou událost, která tě ranila. Na něco, co tě stále bolí. A na chvíli dovol tvým myšlenkám, aby se jen tak volně potulovali. Nech je, ať začnou vytvářet nějaký příběh. Dovol mysli, ať si pro tuto chvíli dělá co chce. Připravena? Tak můžeš. Zapni si prosím na chvíli tuto hudbu.

Jak se teď cítíš? Myslím, že je ti asi hodně smutno, že? Pravděpodobně se ti vybavila nějaká smutná vzpomínka, možná ses i skoro rozplakala. Už chápeš proč to tak je? Dovolila své mysli, aby si sama vytvořila příběh, pro tuto chvíli jsi na to neměla žádný vědomý vliv.

Tohle je nádherný příklad toho, jak s námi naše mysl hraje různé hry. Hodně lidí takto prožije celý život. Jejich mysl je pánem jejich života, ale oni o tom neví a její hry nemají vůbec pod kontrolou. Neovládají svou mysl. Jejich mysl ovládá je. Opravdu si myslí, že to, co se děje v jejich představách je realita! Jak pošetilé, že? Ale upřímně, neděláš to taky někdy?

Pokud chceš být spokojená, šťastná a vyrovnaná, potřebuješ se naučit vědomě korigovat to, co se děje ve tvé hlavě. Víš, že myšlenky si můžeš vybírat stejně jako šaty, které si chceš obléknout?

Chceš se naučit vědomě používat všechny tři dostupné zdroje, jimiž jsou mysl, tělo a energii srdce, ke tvorbě tvého života?

Ukážu ti proces otočení myšlenky.

Připravena? Postav se a narovnej se. Zvedni i trošku hlavu, jako by ses dívala nahoru. Opět si zavři oči, ale vzpomeň si na něco veselého. Začni se usmívat. Vzpomeň si na nějakou situaci, kdy jsi byla opravdu šťastná.

Vypni hlavu, anebo mysli na něco příjemného, anebo klidně jen chvíli stůj. Jsem si jistá, že do chvíle se budeš mít chuť hýbat. Dovol tělu, aby se zapojilo, tancuj, skákej, usmívej se a prožij si tu radost.

Pusť si trošku hlasitěji tuto hudbu a nech se unášet proudem radosti.

Už chápeš? Realita neexistuje!

Ten původ je v nás a pokud neumíme s naší myslí, tělem a duší pracovat, zavede nás dřív nebo později někam, kde se nám vůbec nemusí líbit. Začarovaný kruh, říká ti to něco? Dobrá zpráva je, že ho můžeš využít a z toho kruhu vytvořit pomyslnou spirálu, po které můžeš vystoupat vzhůru.

Pak už tě totiž nepovede zpátky ke smutku, či k depresi, ale dovede tě k radosti a pocitu štěstí.

Tohle uvědomění, že můžeme sami ovládat svoje pocity, je nesmírně důležité! Nemusíme následovat každou myšlenku, která nás napadne a být jako pejsek, který běhá za klacíkem. Můžeme je jen pozorovat. Jako když sledujeme oblohu, kde se objevují mraky, mění svůj tvar a pak zase mizí.

Vybírej si dobře, čemu stojí za to věnovat svou pozornost.

 

Čemu věnuji pozornost, to roste.

Vybírej si každý den svoje myšlenky, jako když si vybíráš šaty, které si chceš obléci. Je to úplně stejné. Máš plnou skříň věcí a jen na tobě, co si vybereš. Jak chceš dnes vypadat, jak se chceš cítit? Jak se chceš prezentovat navenek?

Někdy je dokonce čas být na chvíli nahá. Jako když se chceš vykoupat nebo třeba pomilovat. Někdy je čas prostě nemyslet a jen tak být, prožívat přítomný okamžik. Dovolit věcem aby se staly. Zůstat jen tak, volná a svobodná, bez všeho, co by tě mohlo spoutávat a svazovat. Jako bys chtěla smýt nečistoty a načerpat novou energii. A to v šatech dost dobře nejde.

Je čas na přemýšlení a je čas na relaxaci bez myšlení, opět harmonie a protipóly. Den a noc. Léto a zima. Žena a muž. Černá a bílá. Ano a ne. Bez jednoho by nebylo druhé a obojí má stejnou hodnotu.

Už víš, že v našem mozku vznikají na základě zkušeností a prožitků neuronová spojení. A ty jsou tak silná, jak častokrát a s jakou silou ty stejné situace opakujeme. Ano, je to tak. Pokud bude rodič malému dítěti opakovat, že je neschopné a že něco nezvládne, dříve či později ho „znásilní“ a dítko tomu uvěří a opravdu bude celý život neschopné.

Pravděpodobně i tobě říkali tvoji rodiče nebo učitelé něco, čemu jsi věřila. V lepším případě tě chválili a podporovali a ty jsi jim uvěřila. V horším to bylo naopak, a také jsi jim bohužel také uvěřila.

Už jsi ale dospělá žena, je načase přestat věřit ostatním a začít věřit sama sobě.

Možná jsi mnohokrát opakovaně zažila tu samou situaci. V tomto případě jsou tvoje neuronová spojení v souvislosti s tímto podnětem hodně silná. Znáš ten stav, kdy se ti něco neočekávaně přihodí a ty nějak zareaguješ a až později, za pár minut, hodin či dní si říkáš, pane bože, proč jsem neřekla nebo neudělala něco jiného.

Opět malý příklad.

Jdeš na večírek a tam potkáš zajímavého muže, ale protože jsi stydlivá, ani se na něj nepodíváš, natož abys s ním začala mluvit. Nejsi schopna zareagovat jinak, vždy zamrzneš a stáváš se neviditelnou. Stává se ti to pořád dokola.

Chápeš? To je přesně ono, to, o čem tady teď mluvím. Máš vybudovanou silnou vazbu a reaguješ stále stejně.

Znáš to? Trápí tě to? Chceš to už jednou pro vždy změnit?

To, čemu věříme, to se nám děje. Jsou za to zodpovědné naše programy, takzvaný systém víry. Myslíš si, že svět je nepřátelské místo, ve kterém ti každý jen ubližuje, a stále dokola musíš řešit nějaký problém? Ok, tvé přání je mi rozkazem. Tady to máš v ještě větší míře.

A proč vlastně prožíváme tyto nepříjemné pocity? Proč trpíme? Jednoduše proto, že se otáčíme zády k naší touze! Čím je naše touha větší a naše myšlenková víra, že nemůžeme mít něco, po čem tolik toužíme, silnější, tím víc trpíme. Vyvoláváme v sobě jakousi iluzi oddělení, která nás fyzicky zraňuje právě pomocí emocí. Jak už jsme si řekli, jdeme proti sobě a náš kompas nám to ukazuje!

Ať už si myslíš, že určitá situace dopadne tak nebo onak, vždycky máš pravdu.

Možná jsi teď malinko znejistěla a je ti z toho smutno. Neboj se, je z toho cesta ven! Jen si uvědom, jak dlouho sis budovala svoje neuronová spojení a jak dlouho jsi svůj mozek trénovala na určitou reakci a buď prosím trpělivá. Naštěstí není nutné „opravovat“ naše nevyhovující programy po stejně dlouhou dobu jako jsme si je tvořily. Jde to zvládnout mnohem rychleji. Jen se tomu musíš věnovat pravidelně, opakovaně a zapojit do své transformace svoje tělo, srdce i mysl. Pokud tam jedna z těchto složek chybí, vrátíš se za čas ke starému způsobu života a najednou budeš zpět tam, kde se ti nelíbilo.

Je hloupost dělat věci stejným způsobem a očekávat jiné výsledky.

 

Cílem je celistvost, úplnost a jednota. 

Ovšem celistvost, úplnost a jednota se sebou sama, která se potom manifestuje a promítá i navenek. Až v okamžiku, kdy najdeš spojení sama ze sebou, najdeš ten pocit napojení i ve vnějším světě. To znamená, že se ti vždy manifestují ve hmotě všechny tvoje přání a myšlenky, ale i to, čeho se bojíš a proti čemu bojuješ.

Takže samozřejmě, pokud se cítíš osamocená, opuštěná, nešťastná, týraná, chudá, nemilovaná atd., budeš ten pocit stále zvětšovat. Už jen tím, že ho nechceš. Až do okamžiku, kdy se mu postavíš tváří v tvář, prožiješ ho, pochopíš ho a přijmeš ho za součást sebe sama, kterou necháš jen tak být. Uvědomíš si, že jsi to jen a pouze ty, kdo o tom rozhoduje a že jen a pouze v sobě můžeš najít vše, co máš pocit, že ti chybí. Protože ve skutečnosti ti vůbec nic nechybí, všechno už máš! Jsi naprosto úplná a celistvá, přesně taková, jaká jsi. Jen nejsi sama ze sebou v jednotě, v jakémsi odporu k sobě samé a své touze. Tu rezistenci prožíváš pouze proto, protože s tím ještě neumíš pracovat.

Skvělé je, že to funguje i obráceně. Jakmile se začneš cítit milovaná, šťastná, krásná, bohatá, napojená, svobodná atd. budeš toho do svého života logicky opět přitahovat větší množství.

Díky vděčnosti za to co máš, přitáhneš do svého života ještě více dobrého.

Tak prosté to je!

Tak tedy, jsi-li připravená, můžeme začít. Vydej se na cestu skrz tělo, hlavu, srdce a zpět. Vydej se do hlubin tvého nitra, zpátky ke své podstatě. Ráda budu tvou průvodkyní. Dám ti do rukou mapu, ale jít už budeš muset jít sama. Ale já věřím, že to zvládneš! A víš proč? Protože právě teď čteš tuto knihu znamená, že jsi připravená. Znáš větu, že pokud je žák připraven, učitel přichází? Věřím, že už jsi, teď a tady, připravena na transformaci díky sebepřijetí.

Využij poznání, které mě samotné pomohly k proměně. Být v absolutním souladu se zdrojem, tělem, srdcem i myslí.

Dovol Královně, aby se konečně zrodila.

 

Program Měsíční královna bude spuštěn již brzy, sleduj nás v Jinovém světě.