Můj zpackanej život

Neúspěch. Kde začít 🙂 Tohle téma mi už pár dní (možná týdnů) klepe na dveře a poslední tečkou a impulsem k akci bylo přečtení článku Kalmana Horváta. Rozhodla jsem se začít bodem číslo 2. Moje neúspěchy, což je opravdu velké téma. Nedávno mi bylo řečeno (napsáno), že mám zpackanej život, že jsem vlastně mrcha, co všechny jen využívá, no a k tomu ještě pár dalších, podobně výživných věcí. Tak se na to pojďme společně podívat, jak to doopravdy je?

SOUKROMÍ

  • Manželství číslo jedna – Nezvládla jsem udržet a vlastně ani kvalitně prožívat svoje první manželství a to přesto, že trvalo 17 let. Pohořela jsem na celé čáře a dalo by se říct, že jsem zvládla jen se ctí odejít. Pak jsem potřebovala 6 let na to,  abych začala věřit sama sobě, ale i mužům. Takže se dá s jistotou říct, že jsem zpackala svoje první manželství.
  • Manželství číslo dvě – v mém druhém manželství už více než rok žijeme odděleně, trávíme spolu vždy pár dní jednou za pár měsíců. I když tady ne až tak úplně naší vinou, nemáme povolení žít společně v Čr. Můžete namítnout proč nežijeme společně někde jinde? Zkrátka proto, že jsme byli oba naivní a možná i tak trochu pitomí. Věřili jsme, že získání víza je jednoduchá záležitost a že manžel bude během pár týdnů v Čr. Udělali jsme si plán a toho se držíme. Součástí tohoto plánu bylo a je začátek mého nového podnikání v Praze a s ním se pojí finanční závazky, které mi teď momentálně nedovolí odejít. Ok, naše vina, páč neznalost neomlouvá. I tady se dá říct, že jsem to zpackala, jistě existuje mnoho jiných a lepších možností, co jsme mohli udělat.
  • Vztahy s lidmi – věřila jsem někomu, komu jsem věřit neměla a zároveň jsem nevěřila někomu, komu jsem věřit měla (sobě), no a světe div se, dojela jsem na to. Neuměla jsem si chránit soukromí a občas jsem řekla někomu něco, co jsem říkat neměla. Hups, netrvalo dlouho a z mého sdílení se stal tak trochu jiný příběh a ten si začal žít svým vlastním životem (tak jasný, že jeden člověk něco vypráví a druhej něco jinýho slyší, řeklo by se normální věc, že?). Neposlouchala jsem vnitřní varování, že je něco blbě a v zoufalé situaci jsem kývla na stupidní nabídku a nechala se zatáhnout do hodně nepříjemné situace, jo jo děvče, za blbost se platí. Opět další věc, kterou jsem zpackala, skoro bych řekla, že jsem to fakt posrala.
  • Odchod do Egypta – když jsem odešla z Čr, tak trochu jsem odešla i ze života lidí, které jsem měla ráda a oni měli rádi mě. Syn, rodiče, nejlepší kamarádka – ty všechny jsem zákonitě musela tak trochu opustit a oni se museli s mým rozhodnutím vyrovnat. I tohle je věc, která vede k odcizení a pocitu hořkosti. Kdo ví, možná i tohle byl krok vedle a možná i tímhle jsem zpackala či posrala hodně věcí.

PODNIKÁNÍ

  • Kadeřnictví – začátek z nuly v roce 2000 a po cca 5-ti letech narvanej salon a opravdu hodně klientek. Super, to je úspěch. Po mnoha letech práce v salonu, stovkách klientek, nabytých zkušenostech ve školícím týmu firmy SCHWARZKOPF (ty bláho, fakt jsem to dokázala! Uspěla jsem na konkurzu a byla jsem cca 5 let mezi top 20 kadeřníkama z České republiky a Slovenska), unavená po rozvodu a několikaletým náročným životním období, kdy jsem dlouhodobě šla proti sobě a navenek se stále usmívala nastává změna, změna mě samotné, začínám být unavená, protivná, vyhořelá. V roce 2014 padlo rozhodnutí že končím! Jo, i tady by se dalo říct, že jsem to zpackala, odešla jsem z týmu, zavřela kadeřnictví a nějakou dobu jsem si myslela, že už nechci a nemůžu dělat kadeřnici.
  • Nové zaměstnání – ok, tak jsem se po vytoužené roční pauze, místy nádherném odpočinku, ale i náročném období v Egyptě vrátila a v roce 2016 jsem se nechala najmout do jednoho salonu v Praze. Po cca dvou měsících jsem zjistila, že nejsem a nechci být klasický zaměstnanec/dělník. Blbě nasmlouvaný podmínky, opět moje naivita a odchod ve strategicky nepravou chvíli vedly k tomu, že jsem nedostala vyplacenou odměnu. Mínus 23 tisíc, dobrá lekce. Hmm, říká se, že na každou svini se vaří voda, ale kdo ví. Tak tady jsem jsem to na 100% zpackala, dalo by se říct, že jako kráva!
  • Salon tak trochu jinak – čas, kdy není čas. Tak asi tohle jsem cítila po tomto super zážitku. Pronajatý byt v Praze, žádný příjem, manžel v Egyptě a co teď? Týden na rozhodnutí, zůstat, vrátit se, hodit si to? No dobře, pro tentokrát se ještě nezabiju. Půjčuji si peníze a začínám shánět prostor na salon. Kolem mě jsou 4 kadeřnice, které taky chtějí pracovat v salonu, kde bude pohoda, dobré vztahy a zajímavá filozofie. Ok, jdu do toho! Fuck, jedna si to rozmyslí, druhá otěhotní, třetí neví, čtvrtá do toho jde se mnou, ale nezvládne těžký začátek (nemá žádné zkušenosti, takže to chápu!). Tak tohle teda taky moc nevyšlo. Jsem opět sama, super a začínám znovu od nuly a s novou kosmetikou a novými klientkami. Po půl roce už je to lepší, začínám i vydělávat. Btw, díky Evi, fakt jsem ráda, že jste byla z mýho pětiminutovýho účesu tak nadšená a rozhodla se mi pomoct. A tady si nemohu odpustit ještě jedno poděkování. Díky bohu za Janinku a Zlatušku, dvě ženy, které společně se mnou nyní tvoří Jinový svět. Nechci si ani moc představovat, co bych bez nich dělala… a co děláme spolu?
  • Videa, akce a programy – tvoříme a učíme se za pochodu, nemůžu říct, že se nám všechno daří tak, jak bychom chtěly. Občas děláme něco, co nám bere čas a nepřináší výsledky. Jindy nám trvá věčnost udělat důležité věci. Nedávno jsme si psaly o zpětnou vazbu a v jedné z nich byla tato slova: Jinový svět – sračka, naše služby – blbost, Hanka – kráva. Nicméně už téměř desítky nádherných zpětných vazeb to vyvažují, my jsme z našeho spolutvoření stále nadšené a pomalu rosteme a zlepšujeme se. Takže i když ani tady nejsem stoprocentní a dá se s jistotou říct, že i tady jsem někdy něco zpackala. Někdy moc mluvím, někdy jsem moc rychlá, někdy příliš tlačím. Je mi jasné, že je na čem pracovat a vždycky můžu být lepší!
  • Klub Egypťanka – můj projekt pro ženy, které potkaly Egypťana a přemýšlejí o vážnějším vztahu. Uf, tenhle projekt rozvířil hodně vody. Byla jsem poučena, že to, co jsem udělala je nemorální, neetické a po všech stránkách příšerné. Kdysi jsem po podobných informacích sama pátrala a některé z nich jsem zdarma dostala od několika žen a teď se je snažím prodat ve své členské sekci, škandál! Sice jsem celým procesem sama prošla, dala poměrně hodně penez právničce, strávila hodiny na tvorbě členské sekce a mého webu, mám za sebou dva roky vztahu s muslimem (no jak jsem si mohla dovolit něco podobnýho udělat, když některé mají za sebou 5, 10, ale i třeba 40 let takového vztahu, jasný důkaz toho, že jsem nemorální blbka, která neví o čem mluví a chce všechno zpeněžit), ale to mi nedává právo o tom psát, mluvit a navíc za to chtít 500 korun! Takový prachy, to je fakt nehorázný. Měla bych se stydět, zamyslet se nad sebou a pokorně sklopit hlavu. A hlavně za nic nechtít peníze, všechno je přeci všude na internetu a hodně žen si mezi sebou radí zadarmo, pokud se teda někde nějak najdou 🙂 Já bych si před dvěma lety podobnou sekci koupila a byla bych za ni vděčná, ale to je vedlejší. Suma sumárum, v komunitě žen, žijících s muslimem a dokonce i v komunitě žen, které navštěvují Egypt, ale muslimy vlastně nenávidí, jsem za totální, nemorální a ujetou krávu. Bezva, tak tohle se teda asi taky nepovedlo, můžu si to připsat na seznam neúspěchů. Nejsem v kolektivu oblíbená, co už teď.

No, myslím, že je toho až dost. Že bych šla hupsnout z mostu? Ty jo, na to nemám, pod vlak taky neskočím a z krve je mi blbě, takže se nepodřežu. Co teda budu dělat? S největší pravděpodobností se zhluboka nadechnu raději zvednu hlavu a přesto, že mám z jednoho úhlu pohledu totálně zpackanej život, pofoukám bolístky a pošlapu dál. Z druhýho úhlu pohledu totiž rostu, učím se a můj život může být šťastnej i se dny, kdy bych se nejraději neviděla! Vždyť o tom taky život je, nejen ten zpackanej 😉 a navíc fakt neznám úspěch bez neúspěchu! Takže nádech, výdech, vypnout prsa a břicho zastrčit, jdeme dál!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *