Až teprve potom, co jsem se začala milovat a přijímat, změnil se celý můj život. I ty můžeš projít proměnou, být šťastnější a krásnější!

Vlastně jsem to byla já, kdo je otevřel, ale tehdy jsem to nevěděla. Byl červen roku 2004 a já jsem seděla před ženou, která čte v kartách a plakala jsem. Plakala jsem jak malé dítě, když mi řekla: "Máš pocit, že jsi v kleci a v té taky jsi. Ale jediný člověk, který tě tam zahnal jsi ty. A jediný člověk, který tě z té klece dostane jsi opět ty. Dej pryč ty ruce, které máš přes oči. Vidíš? Ty vrátka jsou otevřené. Běž ven. Běž ven a žij."

Byl duben roku 2006 a já jsem pořád plakala, protože jsem si přiznávala, že je to pravda. Věděla jsem, že já jsem ta, kdo si ubližuje, můj manžel je jen "nástroj" k mému sebe-týrání. A taky jsem věděla, že to budu muset zvládnout úplně sama. Probudit se a vstát. Potom zůstat stát na nohou a udělat první krok. A potom pomalinku jít. A nakonec? Nakonec možná zvládnu běžet. Běžet jako divoký kůň a vědět, že můžu cokoli. Ale k tomuto pocitu mám ještě hodně daleko. Zatím jsem se zastavila a otočila ke svým vrátkům čelem. Stojím tam a vím, že už nezvládnu takhle žít dál. Že už nemůžu. Že už nechci! A právě tady jsem si uvědomila, že se něco změnilo. Právě v tento okamžik jsem téměř poprvé ve svém dospělém životě řekla: "Já už nemůžu. Vzdávám to. Už nechci. Nedokážu už bojovat, už nemám sílu."

 Ale tehdy jsem ještě nevěděla, že tato prohra je mou největší výhrou. Že právě tehdy, když řeknu „vzdávám se“ že neprohraji, ale vyhraji. Že tím, že zahodím vesla a nechám se chvíli nést, se učím věřit ve svou vlastní sílu, která je ukrytá v ženské jemnosti. Že můžu krok za krokem změnit celý svůj život! Stačí jen otevřít oči a začít zhluboka dýchat. Žiju! Bože, já žiju a můžu... můžu udělat přesně to, co potřebuji. Změnit sebe sama a tím změnit celý svůj svět!

 Bylo to zpočátku opravdu těžké a moc jsem se bála, protože jsem najednou neměla nic, čím bych mohla svou loď ovládat. Neměla jsem nic, čím bych ji mohla řídit. A tak jsem jen strnule seděla a čekala, kdy dostanu ránu. A rána nepřicházela. Najednou jsem si začala uvědomovat, že je to vlastně docela fajn nemít nic, kromě víry, že je vše v pořádku. Mnohokrát jsem ještě potom vzala vesla zpět do rukou a zkoušela ovlivnit směr jízdy. Z počátku se zdálo, že to jde a že mi to vychází,ale najednou jsem opět zjistila, že se zbytečně dřu a plavu opět proti proudu. Mnohokrát jsem za tu dobu dostala menší či větší ránu. Párkrát jsem si nevšimla, když do mě proud jen tak zlehýnka šťouchnul a tak jsem dostávala větší a větší bouchance… Až jsem se zase zastavila a vždy ještě s obrovským strachem ty vesla pustila.

 Ta moje řeka má mnoho proudů a vím, že asi ještě mnohokrát vezmu vesla do ruky a budu se snažit svou loď otočit jinam. Ale taky už vím, že brzy poznám, že zrovna teď nepluji s proudem. Někdy to trvá déle někdy krátce. A někdy mám pocit, že už ledacos chápu, abych vzápětí zjistila, že nechápu nic. Nicméně žiju. Probudila jsem se. Na mé řece mě potká ještě mnoho lekcí a zkoušek, ale já vím, že to zvládnu. Že jsem silná a skvělá žena, která může mít vše, co si jen bude přát.

Jen si přát správně… i o tom píšu ve svém e-booku Tajemství 5+1 P aneb 5+1 kroků k vnitřnímu (ú)klidu.  Už ho máš? Začít s proměnou můžeš i díky němu! Stačí jen objednat, začít číst a krok za krokem měnit to, co nefunguje. Pokud potřebuješ podporu, mohu tě na tvé cestě doprovodit. 

  • Pokud se cítíš ztracená, potřebuješ pomoc a tvoje srdce ti říká, že já jsem tvým průvodcem, není nic jednoduššího než se mi ozvat.
  • Ozvi se, napiš mi email nebo mě kontaktuj v soukromé zprávě na fb, případně využij telefon či wats app s číslem 606 22 75 88
  • Jsem tu pro tebe a dokážu tě podpořit a provést proměnou. Když jsem mohla změnit svůj život já, ty to dokážeš také!

Ležím na sedačce a přemýšlím, kdy a kde nastala ta změna. Kdy jsem se proměnila v ženu, jakou jsem dnes? Kdy přesně nastal ten okamžik, když jsem si řekla dost? Bylo to v tu chvíli, kdy jsem utíkala nocí jen v noční košili, abych zmizela z blízkosti mého opilého, agresivního manžela? Nebo když jsem se na něj znechuceně dívala, když spal po flámu? Nebo snad, když mě se slzami v očích prosil ať mu odpustím, že už to nikdy neudělá? Ne. Protože v každé této chvíli jsem věděla, že to není naposledy. A taky jsem věděla, že to vydržím. Tehdy jsem totiž ještě byla oběť. Oběť, která žila s tím, že za něco dobrého musí vydržet něco špatného. Myslela jsem si, že je to v pořádku, že když dostanu to, co jsem považovala za lásku, musím za ni zaplatit. Že bych měla dostat něco jen tak? To přeci ne, takhle to ve světě nechodí. Ano. Takhle to ve světě nechodí. V mém světě ne.

V mém světě si musím vše zasloužit. A když budu hodná holčička, určitě dostanu odměnu. Vždy to tak přeci fungovalo. Jen hodné holčičky má každý rád. Jen hodné holčičky dostanou dárek. Jen hodné holčičky nikoho netrápí tím, že zlobí. A tak jsem nezlobila a dělala co se ode mě čekalo. Ale kdo to ode mě čekal? Kdo mi řekl, co je očekáváno? Nikdo. Byla jsem to jen já sama. Jen já sama jsem se zahnala do té pasti. A kdy byl ten okamžik, když mi to došlo? Dostala jsem se ke kartářce a ta mi pootevřela vrátka do mé duše. A tam se mi vůbec nelíbilo. Snažila jsem se předstírat dlouho, že je vše v pořádku. Dlouho jsem ke svým dveřím do duše nepřistoupila ani na dohled. Byly zamčené a klíč jsem zahodila. A ona je najednou otevřela.

 

Splnila jsem si svůj sen a vydala jsem se na novou cestu. Našla jsem odvahu zahodit vše, co jsem léta budovala a přiznala si, že už mě nenaplňuje to, co dělám. Změnila jsem vše, co mi už nevyhovovalo, co bylo zastaralé, odžité, vyhořelé.

Začala jsem se učit, navštěvovat mnoho seminářů a po třech letech intenzivního studia jsem udělala ten zásadní a veliký krok! Prodala jsem dům se salonem i hypotékou a odstěhovala jsem se do Egypta, kde jsem naonec  zůstala jeden rok. V prosinci roku 2015 jsem se znovu vrátila zpět do ČR, abych mohla pomáhat ženám jako průvodce na cestě za jejich proměnou, ať už fyzicky (s pomocí změny účesu) nebo psychicky (s pomocí online podpory a jako jejich průvodkyně).

 A jak můžu pomoci právě tobě? Kde a jak se se mnou můžeš potkat?

  • Nejjednodušší (a nejlevnější způsob) je registrovat se na našich stránkách a sledovat mě a moje kolegyně online.
  • Následuje aplikace Yeah Coach, kde jako jeden z autorů pravidelně publikuji články, audia a videa. Zaregistruj se a zkus ji nejprve na 14 dní zdarma. Věřím, že si ji zamiluješ a zaplatíš si předplatné. 
  • Poté se můžeme se potkat buď živě a nebo na Skype, kde poskytuji konzultace, jako tvůj průvodce proměnou (ať už vnější či vnitřní). 
  • A v neposlední řadě mě můžeš navštívit v nové, čistě ženském salonu Jinový svět. Ať už jako hair stylistku a nebo průvodkyni mnoha akcemi, které Jinový svět nabízí.