Moudrost těla, síla myšlenky, čistota krve a absence kalhotek

Volná menstruace. Když jsem to slyšela poprvé, říkala jsem si: „Co je to za blbost?“ Teď si uvědomuju, že takhle vznikly všechny ty nejlepší okamžiky, události a změny, které jsem pustila do svého života, možná tohle bude jedna z nich.
Volná nebo taky vědomá menstruace je metoda, při které žena vědomě vypouští krev ze svého těla. Většinou na toaletě 🙂 i když věřím, že některé ženy si mohou dát vyšší level a vyrazit menstruovat do přírody či do rudého stanu. Ale většinou žijeme „normálním“ způsobem života, chodíme do práce a pobýváme v budovách.

Teda já do práce nechodím a tak jsem to měla o něco jednodušší, když jsem se rozhodla to vyzkoušet. Vlastně jsem se rozhodla že nebudu moc myslet, protože mysl mi nabízela samé bludy typu“Hele, to nemůže fungovat. Máš silnou menstruaci, budeš jak čuně a všude bude krev. Co to je za blbost, sim tě!“ a podobně. Přesto jsem se rozhodla to zkusit.

Mám za sebou jednu menstruaci. Byla „divná“. Krvácela jsem méně než obvykle a ani jednou se mi nestalo, že by se za mnou táhl rudý potůček. Ano, byla jsem více méně doma, první den jsem strávila skoro celý v posteli a dopřávala jse si relax. Masírovala, nebo spíš hladila jsem si bříško teplým olejem, koukala jsem na filmy, jen tak jsem si lebedila a koukala do blba. Bez kalhotek a s ručníkem po zadkem. Pohoda.

Druhý den jsem musela jít nakoupit a protože jsem posera, kalhotky jsem si vzala. I s vložkou, samozřejmě. Nicméně po návratu jsem ji našla téměř čistou. Ale nějak jsem začala něco dělat a zapomněla s kalhotky sundat. Tudíž jsem zapomněla i vědomě sledovat menstruaci. Uvědomila jsem si to, když jsem cítila, že krev začíná vytékat ven. Šla jsem tedy na toaletu a opět jsem se vrátila k vědomému sledování a kalhotky jsem s sundala.

Ano, na toaletě jsem strávila trošku delší čas a vědomě jsem vypouštěla krev z dělohy tím, že jsem stahovala a povolovala svaly uvnitř a „tlačila“ jsem krev ven. Protože máme v Egyptě toalety s umývací tryskou, bylo to jednodušší, mohla jsem zůstat sedět a necestovat do sprchy. Ale asi bych to zvládla i s vlhčenými ubrousky.

Nejzajímavější na celém tomto „pokusu“ bylo, že moje menstruace byla mnohem pohodovější než obvykle a to už na „tom“ nějakou dobu vědomě pracuji. Vytvořila jsem na základě uvědomění si a přijetí svého cyklu program Měsíční královna aneb 28 dní v ženském těle, kde s myšlenkou přijetí vědomého cyklu pracuji.

Celá menstruace tedy trvala vlastně jen 4 dny a já jsem se s překvapením a radostí nedočkala svých dvou silně krvácejících dnů. Možná to začne být standart a mé sledování krvácení zapříčiní, že se množství krve zmenší. Každopádně říkám jednoznačně ano!

Závěr? Jsem nadšená! Hodlám v tom pokračovat a „chránit se“ pouze když půjdu ven. Chci si koupit doporučované látkové vložky a těm papírovým, stejně jako tamponům (i když ty už téměř nepoužívám poměrně dlouho) dát úplné sbohem.

O této metodě jsem se dozvěděla od Lucky Harnošové (Brána k dětem), která ji doporučila na základě knihy Bolestivé měsíčky, SBOHEM! Na fb také díky Lucce vznikla skupina Volná menstruace, kde sdílíme své zkušenost a zážitky s touto metodou.

Zkuste to také 😉 Je super být zase o něco volnější…

bigstock-The-happy-woman-releasing-a-pi-25973471

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *