Jsem „několikavrstevná“. A ty?

To, že je na povrchu bouřka a zmatek, ještě vůbec nemusí znamenat, že se to samé děje i pod hladinou.

 

Někdy jsem totálně zmatená, rozhozená a nestabilní. Napadá mě spíše jiné slovo s „bilní“ a to debilní 🙂 Dny, kdy nevím co se to se mnou vlastně děje a o co mi vůbec jde. Dny, kdy jen zírám a nestačím se divit co se mi honí hlavou, co mě nutí střídavě plakat, zuřit, litovat se, případně co mi leze z úst. Dny, kdy jsem (a nejen já) konfrontovaná se svým stínem, s mou temnou stránkou.

Žena je v základu jinová a tato energie jinu je právě ženská, temná, pasivní, působíci smutně a symbolizovaná vodou a zemí. Mám pocit, že žena je jako oceán. Nádherně hluboká, právě totálně nestabilní, pod hladnou temná a doprovázená možným smutkem z nemožnosti jej (ji) uchopit.

Ale zároveň v té temnotě, nestabilitě, hloubce a nekonečnosti ukrývá nesmírnou nádheru nebezpečí, dobrodružství, mnoha různých možností, překvapení, nezkrotnosti, divokosti a ještě mnohem víc toho, co na nás muži milují.

Není lehké (ani pro nás samotné) tuto naši temnou stránku přijmout, naučit se ji milovat a začít ji využívat. Ale pokud to dokážeme my, začne to přeneseně zvládat i náš partner. Nejlepší je se v této energii odevzdaně uvolnit, ale zároveň se jí nenechat příliš strhnout. Umět se potopit pod hladinu a nechat bouři ať vynese na porch to, co si žádá o pozornost.

Naučme se vědět, že právě v té naší hloubce je přítomný neustálý klid a stabilita, které nemají s tím, co se děje na povrchu až tak nic společného. Neodmítejme nestabilitu bouřky, ale zároveň si uvědomujme stabilitu naší vlastní hloubky. Pokud toto budeme umět, můžeme nabídnout mužům všechny naše dary.

Muž, který je odvážný a plný života rád přijme tuto výzvu a vydá se na dlouhou cestu oceánem. Bude vědět, že mu hrozí nebezpečí a že kdy nikdy neví, jaké překvapení mu přinese příští chvíle, ale on to začne milovat! Tu živost, divokost, barevnost, neznámost, dobrodružtví a nespoutanost. Jen sralbotkové zůstanou na břehu a budou snít o tom, jaké to je…

Dejme mužům možnost ochutnat a zkoumat oceán v celé jeho kráse. Netvařme se, že jsme malým rybníčkem se stojatou vodou 😉 Máme několik vrstev a muži je moc rádi jednu po druhé zkoumají. Umíte je všechny ukázat nebo mu (a sobě) dovolujete jen ubohé a plytké plácání se na povrchu?

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *